Awaryjne otwieranie samochodu

Awaryjne otwieranie samochodu

Każdego dnia w samej Warszawie około 200 osób nie może dostać się do swojego samochodu? Jak to możliwe, skoro są ich właścicielami lub użytkownikami? To proste. Brak kluczyków w kieszeni. Gdzie zatem podziewają się kluczyki z pilotem od samochodu, dzięki którym możemy się bezpiecznie dostać do pojazdu.

Przyczyny braku kluczyków

Jedna z najczęstszych przyczyn niemożliwości otworzenia samochodu to… kluczyki zatrzaśnięte w jego wnętrzu. Wbrew pozorom bardzo łatwo o taką sytuację, szczególnie kiedy działamy w pośpiechu i mamy wiele rzeczy do zrobienia. Powrót z pracy, a po drodze odebranie dziecka ze szkoły, zrobienie zakupów na obiad i jeszcze wizyta na poczcie po awizowaną przesyłkę. Wystarczy chwila nieuwagi, aby zatrzasnąć kluczyki w bagażniku zamkniętego samochodu. To tylko jeden wariant. Wiele samochodów posiada automatyczną blokadę centralnego zamka. Wychodząc z pojazdu na chwilę i zostawiając kluczyki w stacyjce lub schowku, zamek może się automatycznie zaryglować. Bez zapasowego kluczyka, dostanie się do środka będzie niezwykle trudne. Co w takich przypadkach możemy zrobić?

Co robić, a czego nie robić w takiej sytuacji?

Jaka jest pierwsza myśl, która przychodzi do głowy osoby w takim położeniu? Oczywiście za wszelką cenę odzyskać kluczyki i dostać się do samochodu. Osiągnięcie tego celu wydaje się logiczne – należy rozbić szybę samochodu. Pod żadnym pozorem nie należy tego robić. Dlaczego? Po pierwsze – jest to zupełnie nie potrzebne. Po drugie – jest to niebezpieczne, gdyż można się skaleczyć. Po trzecie – jest to kosztowne, wprawienie nowej szyby będzie wielokrotnie droższe, niż skorzystanie z nieinwazyjnych metod otwarcia samochodu.

Tym co należy zrobić w pierwszej kolejności, jest próba kontaktu telefonicznego z osobą, która może nam dostarczyć zapasowe kluczyki do samochodu. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Brak takich kluczyków, brak takiej osoby lub przebywanie w miejscu bardzo oddalonym od miejsca zamieszkania. Wówczas należy sięgnąć po drugą możliwość.

Awaryjne otwieranie samochodu

W Warszawie, podobnie jak na terenie całego kraju, działają firmy oferujące całodobowe awaryjne otwieranie samochodu. Jedna z takich firm, Ślusarz 24h, ma siedzibę w mieście Warszawa przy ulicy Gandhiego 7. Jest to firma działająca przez całą dobę i 7 dni w tygodniu. Aby móc skorzystać z jej usług awaryjnego otwierania samochodu, wystarczy zadzwonić na numer 601 16 16 16 i podać adres, pod którym oczekujemy na pomoc. Cała reszta potoczy się już błyskawicznie.

Jak działa awaryjne otwieranie samochodu

Dzwoniąc na w/w numer, telefon odbierze pracownik awaryjnego otwierania samochodów. Poprosi cię o opisanie sytuacji, w której się znalazłeś. Będziesz musiał podać miejsce postoju, markę i model samochodu, a także określić położenie kluczyków we wnętrzu. Może to być półeczka, schowek, stacyjka, fotel lub bagażnik. Pracownik udzieli ci informacji na temat planowanej godziny dotarcia na miejsce i poprosi o cierpliwe oczekiwania. Zależnie od dystansu do pokonania, może to trwać od 10 do około 45 minut. Co będzie się działo po jego przybyciu?

Sposoby awaryjnego otwierania samochodów

Firma Ślusarz 24h dysponuje wszystkimi specjalistycznymi narzędziami, pozwalającymi bezinwazyjnie i bezpiecznie otwierać wszystkie modele samochodów. Są to precyzyjne urządzenia, które można wprowadzić do wnętrza pojazdu przeciskając pomiędzy uszczelkami drzwi lub szyb. Umożliwiają one otwarcie szyb lub wyjęcie kluczyków inną drogą. Inna metoda polega na umieszczenie pomiędzy drzwiami i karoserią dmuchanych poduszek, pozwalających nieznacznie odchylić drzwi i wyjąć przez szczelinę kluczyki.

Czy awaryjne otwieranie samochodu jest bezpieczne?

Wiele osób ma wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa korzystania z tego typu usług. Zupełnie niepotrzebne. Awaryjne otwieranie samochodu to czynność bezinwazyjna i nie grożąca nawet najmniejszym uszkodzeniem pojazdu. Narzędzia stosowane w tej pracy pokryte są specjalną powłoką, gwarantującą bezpieczeństwo lakieru. Pozwala to sprawnie i szybko wykonać awaryjne otwieranie samochodu, bez względu na model pojazdu i jego cenę.

Czy awaryjne otwieranie samochodu jest legalne?

Awaryjne otwieranie SamochoduTo również częste pytanie, na które odpowiedź brzmi pozytywnie. Firma Ślusarz 24h z Warszawy, jako jedna z kilku w mieście, posiada akredytację policji. Oznacza to, że jest firmą godną zaufania, której bez obaw można zaufać. W każdym przypadku, zanim przystąpi do awaryjnego otwierania samochodu, pracownik będzie żądać potwierdzenia faktu, że wzywająca osoba jest jego właścicielem lub pełnoprawnym posiadaczem. Można tego dokonać na kilka sposobów, a jeśli żaden nie jest możliwy, Ślusarz 24h może poprosić o pomoc policję i w jej asyście dokonać awaryjnego otwarcia. Pozwala to uniknąć otwarcia samochodu, którego wzywający nie jest właścicielem.

Czy awaryjne otwieranie samochodu rzeczywiście jest całodobowe?

Oczywiście że tak. Firma Ślusarz 24h działa 24/7, zawsze będąc w gotowości nieść pomoc w trudnych i stresujących przypadkach, w których dostanie się do własnego samochodu jest niemożliwe. Warto zapisać w telefonie jej numer, aby zawsze mieć go blisko siebie: Awaryjne Otwieranie Samochodu Warszawa 601 16 16 16.